Home / World / Provojeni këtë recetë e do lëpini gishtat, Ja si mund të gatuani fileto pule

Provojeni këtë recetë e do lëpini gishtat, Ja si mund të gatuani fileto pule

Përbërësit për këtë recete janë:
4 fileto pule
1 kokërr qepe e grirë hollë
2 lugë gjethe me kaperi
2 thelpinj hudhra
gjalpë
400 g domate të prerë në kubik, ose salcë të gatshme
kripë, piper, rigon
majdanoz i freskët
200 ml verë të bardhë

Përgatitja:
Marinojmë fileton e pulës me kripë dhe piper. Mund të zgjidhni piper te zi, të kuq, ose të bardhë që ka një shije më delikate dhe e kalojmë në skuqje në një tigan me vaj ulliri dhe pak gjalpë. Pasi pula është skuqur, do të shtojmë qepën e prerë hollë, shtojmë domatet, rigonin, shtojmë verën, kripë dhe piper të zi dhe dy lugë kaperi. Vendosim kapakun derisa lëngu të shterojë dhe pula të jetë bërë. I shtojmë dhe majdanoz të freskët klikko ne reklam dhe hapet video

 

 

 

 

 

About admin admin

Check Also

Po ushqeni me gji fëmijën tuaj? Ja çfarë duhet të hani me patjetër…..

Periudha pas lindjes është kritike për shëndetin e gruas, ushqimi i mirë është i domosdoshëm. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *