Home / World / Mandarina rregullon qarkullimin e gjakut

Mandarina rregullon qarkullimin e gjakut

Mandarina gjithashtu përmban magnez, kalcium dhe kalium.
Mandarina është një frutë që bën pjesë te familja e agrumeve. Ajo është burim i mirë i vitaminave A dhe C, transmeton “Zeri.info”.
Mandarina gjithashtu përmban magnez, kalcium dhe kalium.

Nisur nga përmbajtja e saj shumë e ushqyeshme, mandarina është shumë e preferuar edhe për dietë të shëndetshme.

Konsumimi i shpeshtë i mandarinës rregullon qarkullimin e gjakut, përmirëson funksionim e zemrës, ul kolesterolin në gjak si dhe është një antioksidues shumë i lartë i organizmit.

Ekspertët sugjerojnë që të konsumohen së pa

About admin admin

Check Also

Po ushqeni me gji fëmijën tuaj? Ja çfarë duhet të hani me patjetër…..

Periudha pas lindjes është kritike për shëndetin e gruas, ushqimi i mirë është i domosdoshëm. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *