Recent Posts

5 arsye përse duhet të konsumojmë kikirikë

Shpeshherë kikirikët përjashtohen nga ushqimet e shpejta të shëndetshme, por ka shumë arsye përse duhet të konsumoni kikirikë dhe gjalpë kikiriku. Balancon sheqerin në gjak Studimet kanë treguar se konsumimi i kikirikut dhe gjalpit të kikirikut për mëngjes ndihmon të balancojë nivelin e sheqerit në gjak gjatë ditës, edhe pas …

Read More »

Zogu i rrallë afrikan, “Pupëza”, shihet në Kamenicë

Ky lloj shpendi është parë edhe në Kosovë. Një lexues i Telegrafit, i cili e ka xhiruar këtë lloj shpendi, ka dërguar videon për të cilën ka thënë se e ka xhiruar në një fshat të Kamenicës. Ndërkaq, janë të njohura tri lloje të gjalla dhe një specie e zhdukur …

Read More »